Всеукраїнський Форум Денних Центрів

Перегляди: 558

7-8 грудня відбулась велика подія в служінні Денних Центрів. "Молодь для Христа", яка розвиває цю діяльність, організувала Всеукраїнський Форум для служителів Денних центрів. Цей форум зібрав 140 християн, котрі бачать своє покликання у соціальній роботі, досягаючи дітей з кризових сімей.

Учасники зустрічі приїхали до Ірпіня з різних куточків України: Волині й Донеччини, Львова й Харкова, Івано-Франківська й Кривого Рогу, Хмельниччини й Дніпра, з Житомирщини й Тернополя. Були серед них команди, які не один рік служать в денних центрах, а також і ті, кого привела мрія та поклик організувати ДЦ.

Форум мав на меті знайомство й обмін досвідом служителів з різних місць. А також надати відповіді на актуальні питання і виклики в соціальному служінні дітям ризику і їх сім'ям.

В програмі форуму звучали історії людей, які раніше були дітьми і відвідували ДЦ, а зараз є лідерами і ведуть ДЦ уже для наступного покоління дітей. Радість наповнювала слухачів, коли вони чули ці історії, як Бог змінює життя через це служіння. Особливістю було те, що ведучою форуму була Тетяна Філіпова, яка також раніше була учасником ДЦ, а зараз лідер і працівник МДХ.

Світлана Коваленко, яка була одна з перших працівників у цьому напрямку, поділилася з гостями форуму історією, як розпочалось служіння Денних Центрів в МДХ близько 16 років тому. 

Поважним спікером цієї зустрічі був Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини. Він у своїй промові сказав про перспективу роботи денних центрів на державному рівні. А його команда наразі допомагає МДХ розробити методологію Денних Центрів.

На семінарах учасники отримували інформацію про те, як розпочати роботу ДЦ, про юридичні засади соц. служіння, як мотивувати дітей до навчання і про роботу з дітьми з девіантною поведінкою. Також були семінари про відносини з партнерами служіння, роботу в команді, безпеку дітей в Інтернет-просторі і роботу з сім'ями. Відгуки свідчать, що інформація була актуальною і корисною, а головне змістовною і направленою саме на роботу ДЦ. 

Для побудови командної роботи учасники прийняли участь у Тімбілдінгу. Це була гарна нагода взяти ідеї для проведення подібних завдань у місцевих командах ДЦ.

А ввечері відбувся загальний молитовний вечір за дітей. Учасники молились за їх долі, мрії, сім'ї. Це був неймовірний час спільності у молитві. На цьому вечері МДХ мотивувала посилювати молитви за дітей кожного дня в регулярній діяльності з ними. Дякуючи МДХ Східної Європи, учасники змогли отримати книгу про молитву за підлітків.

На другий день конференції Дмитро Матюхін, керівник соціального відділу ВСЦ ЄХБ, підбадьорив учасників завжди робити вірний вибір у житті і служінні, а працівник місії "Світло Воскресіння" Андрій Малов закликав учасників до посвяченої роботи.

Перед завершенням усі Денні Центри, учасники яких були присутні на форумі, змогли отримати подарунки для служіння від МДХ, від місії "Євразія"  у вигляді літератури, та від Басенко В.М. і Мусієнко С.М., які надали мед для дітей з денних центрів.

Команда МДХ-Україна щиро вдячна всім, хто долучився до організації і проведення Форуму. Приємно усвідомлювати, що разом спільно з партнерами, які долучились до проведення Форуму, ми змогли послужити такій великій кількості служителів Божих, які в свою чергу служать тисячам дітей з сімей СЖО.

Учасники лишилися задоволеними і висловили бажання, аби такі зустрічі були регулярними, отож МДХ планує продовжувати робити подібні заходи і регіонального масштабу і всеукраїнського.

Приєднуйтесь до підтримки цього важливого служіння. Ви можете стати частиною великого руху Денних Центрів в Україні і впливати на зміни дітей і їх сімей.